Namioty przemysłowe
Tańszą alternatywą murowanych budynków produkcyjnych i konstrukcji służących do magazynowania towaru są namioty przemysłowe. Jakie są zalety takich rozwiązań i czy warto zainwestować w namioty przemysłowe?
Producent namiotów przemysłowych
Rozwój wielu gałęzi przemysłu prowadzi do tego, żeby dostosowywać do nich coraz lepsze rozwiązania logistyczne. Odpowiedzią na rosnące zapotrzebowanie posiadania coraz większych powierzchni do produkcji i magazynowania towarów jest projektowanie konstrukcji przemysłowych. Naszym rozwiązaniem są namioty przemysłowe, które pozwalają na skuteczną ochronę przechowywanego towaru przed działaniem warunków atmosferycznych. Takie konstrukcje sprawdzają się dobrze o każdej porze roku.
Jako producent namiotów przemysłowych gwarantujemy dobre warunki współpracy, opracowanie projektu dostosowanego do indywidualnych potrzeb inwestorów, a także wykonanie solidnych, odpornych na uszkodzenia i uniwersalnych budynków przemysłowych. Zachęcamy do zapoznania się z charakterystyką, możliwym zastosowaniem i zaletami magazynowych namiotów przemysłowych.
Namioty przemysłowe - parametry i charakterystyka
Namioty przemysłowe mają parametry zbliżone do standardowych hal stalowych. Składają się z konstrukcji wykonanej z solidnej i odpornej na uszkodzenia stali. Rury często są dodatkowo ocynkowane, żeby zabezpieczyć je przed występowaniem korozji. Na tak stworzonej budowie rozciąga się mocny materiał, najczęściej jest to plandeka z PE lub PCV. Polietylen (PE) jest lżejszy, co przyczynia się do zmniejszenia kosztów i czasu transportu. PCV to z kolei bardziej wytrzymały materiał, który wyróżnia ognioodporność.
Na etapie projektowania konstrukcji namiotu przemysłowego można dostosować jego parametry i indywidualne cechy, takie jak np. wymiary, rozmiar wejścia, zastosowanie okien na materiałowych ścianach i wiele innych. W ofercie naszego przedsiębiorstwa znajdują się zarówno tymczasowe konstrukcje, jak i namioty magazynowe całoroczne. W porównaniu z budynkami murowanymi namioty przemysłowe charakteryzuje krótki czas budowy oraz niższe koszty zarówno zamontowania, jak i eksploatacji takiej przestrzeni.
Zastosowanie namiotów przemysłowych
Postawienie namiotu przemysłowego nie wymaga pozwolenia na budowę. Dzięki tym udogodnieniom, funkcjonalności i solidności konstrukcji oraz mocowań, namioty przemysłowe można stosować je w różnych gałęziach przemysłu. W każdej chwili można także powiększać ich przestrzeń użytkową.
Namioty przemysłowe służą jako:
- • magazyny do przechowywania,
- • ochrona linii produkcyjnych,
- • garaże przemysłowe,
- • tymczasowa lub całoroczna fabryka,
- • centrum logistyczne i transportowe.
Każdy namiot magazynowy może być dostosowany do indywidualnych preferencji użytkowników. Oferujemy konstrukcje przemysłowe, które są proste i szybkie w budowie, można postawić je w naprawdę korzystnych cenach, a ponadto namioty zapewniają dobre warunki wentylacyjne i ochronę sprzętu przed warunkami atmosferycznymi.
Jesteśmy pewni, że współpraca z naszym przedsiębiorstwem będzie opłacalną inwestycją. Zapraszamy do kontaktu wszystkich zainteresowanych współpracą z zakresu projektowania i montażu namiotów przemysłowych. Chętnie pomożemy w wyborze najkorzystniejszego rozwiązania!
FAQ:
Ile kosztuje namiot przemysłowy?
Cena namiotów przemysłowych jest zależna od parametrów danej konstrukcji i zastosowanych materiałów. Przykładowo niewielki namiot przemysłowy z PE o wymiarach 3x4 m może kosztować już 800 zł, z kolei duży namiot 6x8 m z PCV to koszt kilku tysięcy złotych.
Z czego wykonuje się namioty przemysłowe?
Konstrukcja namiotu przemysłowego jest wykonywana z ocynkowanych rur stalowych, na których rozciąga się plandekę z PCV lub PE.
Jaki producent namiotów przemysłowych jest najlepszy?
Przy wyborze producenta namiotów przemysłowych należy wziąć pod uwagę zakres usług - najlepiej, gdy firma oferuje projektowanie, produkcję oraz montaż konstrukcji wykonywanych z wysokojakościowych i sprawdzonych materiałach.