Zadzwoń 509 907 646
Blog

Namioty warsztatowe i serwisowe

Tego typu namioty są w szczególności dedykowane przedsiębiorstwom oraz tworzone pod wydarzenia sportowe. Chronią sprzęt, udostępniają miejsce do szybkich prac remontowych oraz serwisowych potrzebnych w przemyśle, jak i sporcie. Zaletą hal namiotowych tego typu jest ich mobilność i możliwość demontażu. Gdzie jeszcze sprawdzą się namioty warsztatowe i jak są zbudowane?

Konstrukcja namiotu warsztatowego


Namioty serwisowe sprawdza się jako rozwiązanie tymczasowe lub stałe - w zależności od potrzeb. Ponadto hale namiotowe mogą być wykorzystane do różnych celów - nie tylko serwisowych i warsztatowych, ale także jako przestrzeń magazynowa, garażowa, a nawet handlowa.


Namioty i hale warsztatowe są przede wszystkim rozwiązaniem tańszym od tego murowanego, dlatego coraz więcej przedsiębiorstw, a także osób prywatnych, decyduje się na ich postawienie. Jest to sprawdzona alternatywa dla tego typu budowli, która jest tańsza, łatwiejsza w montażu i demontażu, a przy tym trwała i solidna.


Namioty serwisowe wykonuje się ze stabilnych konstrukcji stalowych lub aluminiowych, które dodatkowo są ocynkowane, aby zabezpieczyć je przed korozją. Drugim sposobem na wznoszenie hal warsztatowych są panele modułowe z aluminium, w których tylko dach skonstruowany jest z plandeki, a także z gotowych modułów, które przykrywa się plandeką ognio i wodoodporną. Poszycia muszą być dostosowane do różnych niesprzyjających warunków. Ściany namiotów warsztatowych można także wykonać z niepalącej się membrany lub warstwowej płyty trapezowej.

 

Zalety namiotu warsztatowego/serwisowego


Tego typu hale charakteryzują się wytrzymałością, lekkością konstrukcji, ale jednocześnie jej stabilnością. Namioty przeznaczone do serwisu pojazdów, maszyn i urządzeń są estetyczne. Zastosowanie tego typu konstrukcji ma także inne zalety, które sprawdzą się podczas wydarzeń sportowych.

 

 • • Funkcjonalność i uniwersalność - zastosowanie tego typu namiotów jest dość szerokie, bo mogą służyć nie tylko jako przestrzeń serwisowa, ale także jako magazynowa. Nadają się do przeprowadzania w nich montażu serwisowego maszyn rolniczych czy przemysłowych, jak i samochodów rajdowych.

   

 • • Proste i szybkie w budowie - w zależności od wielkości namiotu serwisowego, wznosi się go od kilku godzin do kilku dni. Szczególnie szybkie w montażu i demontażu są namioty warsztatowe wykorzystywane przy zawodach sportowych (rajdowych, kolarskich), gdyż wtedy od takich hali wymaga się przede wszystkim mobilności, ale i trwałości.

   

 • • Solidna konstrukcja - hale namiotowe wykonane są ze stelaży stalowych lub modułów aluminiowych, co zapewnia im nie tylko prostą instalację, ale też stabilność. Z tego powodu namiot warsztatowy może być stosowany jako rozwiązanie całoroczne (zamiast hal murowanych) zwłaszcza w przemyśle. Nie ma obawy, że tego typu namioty magazynowe poddadzą się niekorzystnym warunkom atmosferycznym.

   

 • • Chronią samochody i sprzęt warsztatowy - hale namiotowe bardzo dobrze chronią znajdujący się wewnątrz sprzęt. Właściwości konstrukcyjne namiotów zapewniają ochronę przed śniegiem, ulewami czy wiatrem. Specjalne plandeki odporne są na działanie szkodliwych warunków atmosferycznych.

   

 • • Tania budowa - jest to zdecydowanie tańsze rozwiązanie od hal murowanych czy blaszanych. Oprócz tego, że koszty wznoszenia namiotów są niższe, to także czas potrzebny na ich budowanie jest zdecydowanie krótszy.

   

 • • Indywidualny projekt - możliwości konstrukcyjne namiotów serwisowych umożliwiają dostosowanie ich pod względem wysokości i szerokości do potrzeb klienta i branży.

   

 • • Prosta i szybka naprawa - w razie uszkodzenia np. przez bardzo silny wiatr, naprawa wadliwych komponentów przebiega sprawnie i nie pochłania wielkich kosztów. Hale namiotowe są wykonywane w sposób modułowy, więc w razie uszkodzenia wystarczy wymienić tylko zepsuty element, a nie całość.

   

 • • Dobre warunki wentylacyjne wewnątrz - do budowy namiotów serwisowych wykonuje się plandeki i membrany, które przepuszczają powietrze, dzięki czemu wewnątrz - zarówno zimą, jak i latem - panują sprzyjające warunki. Ponadto w większości namiotów tego typu istnieje możliwość dogrzania pomieszczenia.

   

 • • Możliwość powiększania przestrzeni - w razie takiej potrzeby, namioty warsztatowe można powiększyć.

   

 • • Solidne mocowanie i wzmocnienie newralgicznych miejsc - zwłaszcza przy namiotach serwisowych, które mają być całoroczne, stosowane są dodatkowe umocnienia, które chronią konstrukcję przed korodowaniem. Ponadto umacnia się ją w punktach, w których występuje największe obciążenie.

   

 • • Możliwy samodzielny montaż - zwłaszcza podczas zawodów sportowych bardzo istotna jest szybkość rozkładania. Namiot niewielkiej wielkości z powodzeniem można rozłożyć i zdemontować, jednak potrzebne są do tego minimum dwie osoby.

   

 • • Nie wymagają pozwoleń budowlanych - są one niezbędne w przypadku wznoszenia budowli murowanych. Namiot stosowany do serwisu maszyn nie wymaga wdrożenia tak skomplikowanych procedur.

 

Gdzie wykorzystuje się namioty serwisowe?


Namioty te znajdują zastosowanie zwłaszcza w dwóch przypadkach: przemysłowym i sportowym. Namioty rajdowe zapewniają schronienie ekipie sportowej i urządzeniom. Ponadto można tam dokonywać szybkich serwisów potrzebnych podczas zawodów. Podobne zastosowanie namioty te mają w innych dziedzinach sportowych, takich jak kolarstwo. Zakłady przemysłowe wznoszą takie hale namiotowe, aby móc w nich przeprowadzać na miejscu niezbędne serwisy i naprawy.

 

Ile kosztuje budowa namiotu warsztatowego?


Koszt namiotu serwisowego uzależniony jest od jego wielkości. Namiot wykorzystywany na rajdach będzie kosztował od kilkuset do kilku tysięcy złotych. Za hale naprawcze wykorzystywane w przemyśle będzie trzeba zapłacić od 2 do nawet 10 tysięcy złotych.

Zobacz także

Skontaktuj się z nami

Przedsiębiorstwo Handlowo
Usługowe "JAMPOL"
Jan Wojnowski

ul. Kasztanowa 16,
87-100 Toruń

NIP: 878-128-00-90,
REGON: 871479850

tel. 509 907 646

biuro@jam-pol.eu