Zadzwoń 509 907 646
Blog

Namioty weselne i imprezowe

Coraz częściej pary decydują się na organizację przyjęcia weselnego w plenerze, a nie w restauracyjnej sali. Przede wszystkim ma na to wpływ sprzyjająca aura - jeśli ślub organizowany jest w wiosenno-wakacyjnych miesiącach. Takie rozwiązanie ma nie tylko plusy w postaci urokliwej scenerii, ale także w cenie oraz czasie oczekiwania. Poznaj zalety namiotów weselny, które są alternatywą zarówno dla osób prywatnych, jak i przedsiębiorców oraz restauratorów.

Z czego zbudowane są namioty weselne?


Najważniejszym elementem hal namiotowych jest konstrukcja stalowa, która musi być stabilna. Jakość stali jest istotna dla wytrzymałości namiotu weselnego, który zazwyczaj jest dość sporych gabarytów. Tego typu konstrukcje budowane są ze sprawdzonych i lekkich komponentów, takich jak kratownice stalowe. Dodatkowo zabezpieczane są przed korozją proszkowaniem lub cynkowaniem ogniowym. Na całość konstrukcji nakłada się nieprzemakalne plandeki. Dlatego też nawet w razie niepogody, namiot weselny sprawdzi się jako miejsce organizacji ślubnej imprezy. Hale namiotowe są dobrym rozwiązaniem dla restauratorów, zwłaszcza w czasie sezonowym, gdyż namioty weselne można rozmontowywać.

 

Zalety stosowania namiotów weselnych


Plenerowe śluby cieszą się dużym zainteresowaniem, a sporo par weselnych chce całościowo ten ważny dzień spędzić "pod gołym niebem" i nie zamykać się w dusznych salach restauracyjnych. Ponadto namioty weselne to zdecydowanie tańsza opcja niż sala w restauracji, na którą nieraz trzeba czekać kilka lat. Wynajem namiotu weselnego poszerza także opcje związane z cateringiem i ogólnym designem. Jakie są jeszcze zalety organizowania przyjęcia weselnego w plenerze i z wykorzystaniem namiotów weselnych?

 

• Niepowtarzalny klimat - piękna aranżacja namiotu, jak i ogrodu, w którym będzie odbywało się przyjęcie, to niewątpliwie jedna z najważniejszych zalet organizacji wesele w plenerze. Przy sprzyjającej aurze organizacja wesela na łonie natury dodaje uroczystości niepowtarzalnego klimatu.

 

• Mniejsze koszta - wynajem sali weselnej jest zdecydowanie droższym rozwiązaniem. Namiot weselny pozwala znacznie zmniejszyć koszt organizacji wesela.

 

• Krótszy czas oczekiwania - na wymarzoną salę weselną trzeba często czekać kilka lat, a wiele par nie chce tyle zwlekać ze ślubem. Przy organizacji wesela w plenerze nie ma takiego problemu, gdyż namiot na wesele można wypożyczyć niemal na dowolny termin.

 

• Dowolna wielkość - szukasz urokliwej lokalizacji na niewielkie wesele lub wręcz przeciwnie - duże, ale żadne z miejsce nie spełniło tych oczekiwań? Namioty weselne można spersonalizować pod wielkość uroczystości weselnej.

 

• Dowolność miejsca - namiot można rozłożyć niemal na każdym podłożu w dowolnej do tego przeznaczonej lokalizacji.

 

• Interesujący wygląd - producenci namiotów imprezowych oferują dostosowanie go do potrzeb, dzięki czemu zyskują one interesujący wygląd, który wpisuje się w podniosły charakter uroczystości, jaką jest ślub. Współczesne namioty weselne pozbawione są tandetnego wyglądu, a za to bardzo ładnie wpisują się w krajobraz.

 

• Większa swoboda - namioty na wesele nie tylko umożliwiają większy kontakt z naturą i wpływają na walory estetyczne, ale także sprawiają, że goście weselni czują się w takich miejscach swobodniej oraz lepiej się bawią.

 

 

Wynajem namiotów weselnych przez firmy zajmujące się organizacja wesel i bankietów, a także przez restauratorów, ma wiele zalet.

 

• Biznes weselno-cateringowy - organizacja plenerowych ślubów jest dobrym pomysłem na biznes. Kompleksowym przygotowaniem uroczystości ślubnej na łonie natury zajmuje się coraz więcej firm. To nie tylko wypożyczalnia namiotów, ale także ich dekorowanie, tworzenie całej otoczki ślubnej oraz organizacja cateringu i dbanie o gastronomiczną stronę wesela.

 

• Więcej miejsca - restauracje, które dysponują przestronnymi salami weselnymi, mogą zwiększyć swoje możliwości poprzez udostępnianie namiotu na śluby i wesela. Zyskują tym samym więcej miejsca do organizacji imprez okolicznościowych. Co ważne - poza sezonem taki namiot można złożyć. Oczywiście jest także możliwość stworzenia hali całorocznej, wtedy lepiej sprawdzają się szklane ściany, zamiast plandeki. Pozwoli to restauratorom na zyskanie nowego miejsca, powiększenia oferty o imprezy plenerowe, a tym samym wzrost zysków. W tym przypadku opłaca kupić się namiot na własny użytek, jednak taka inwestycja zwraca się już po kilku imprezach.

 

• Personalizowanie projektu - producenci namiotów i hal na konstrukcjach stalowych umożliwiają spersonalizowanie projektu, który będzie pasował do przeznaczenia oraz infrastruktury. Klient może określić ostateczny wygląd namiotu - czy ma być on w całości zabudowany, czy ma zawierać przezroczyste elementy.

 

• Alternatywa dla obiektów murowanych - jeśli jesteś restauratorem i planujesz powiększyć przestrzeń, to dobrym pomysłem są namioty weselne oraz imprezowe. Jest to tańsza opcja i zdecydowanie krótsza w realizacji. Nie wymaga też specjalnych pozwoleń budowlanych oraz biurokratycznych procedur.

 

Imprezowe namioty weselne czy obiekt murowany?


Jest to wybór indywidualny każdej przyszłej młodej pary. Z namiotów weselnych częściej korzystają te osoby, które chcą, aby ślub miał wyjątkową i nietuzinkową oprawę oraz aby nie zamykał się w ciasnych murowanych salach. Pary młode, którym marzy się wesele w plenerze, niekiedy nie wybierają takiej opcji, gdyż obawiają się, że niekorzystne warunki pogodowe zrujnują ten wielki dzień. Nic bardziej mylnego. Konstrukcja namiotów weselnych jest solidna i stabilna oraz wykonana z najwyższej jakości stalowych komponentów. Grube poszycie plandeki zapewnia o jej wytrzymałości. Chroni ona przed deszczem, a także chłodem w zimniejsze dni. Plandeka jest także odporna na nadmierne nasłonecznienie, dzięki czemu we wnętrzu namiotu jest przyjemnie. Ponadto w namiotach imprezowych jest dobra cyrkulacja powietrza, która jest zasługą systemu Air-control, dzięki któremu wnętrze namiotu pozostaje suche i przytulne. Ponadto w bardzo upalne dni w namiotach istnieje opcja podwinięcia ścianek.

 

Jeżeli organizujesz wesele i potrzebujesz profesjonalnej realizacji, zgłoś się do nas. Posiadamy doświadczenie w branży i znamy się na stawianiu namiotów weselnych oraz konstrukcji na pozostałe okazje. Sprawdź nas!

Zobacz także

Skontaktuj się z nami

Przedsiębiorstwo Handlowo
Usługowe "JAMPOL"
Jan Wojnowski

ul. Kasztanowa 16,
87-100 Toruń

NIP: 878-128-00-90,
REGON: 871479850

tel. 509 907 646

biuro@jam-pol.eu