Zadzwoń 509 907 646
Blog

Hale i namioty sportowe

Boiska sportowe coraz częściej są ulokowane w halach sportowo-widowiskowych. To przede wszystkim tańsza alternatywa hali murowanej. Najczęściej są to budowle wielofunkcyjne, dzięki którym na dostępnej powierzchni ulokowanych jest możliwe jak najwięcej segmentów o różnym przeznaczeniu. Jakie zastosowanie mają sportowe hale namiotowe lub konstrukcje w całości wykonane ze stali?

 

Hala sportowa

 

Hale sportowe mogą być zbudowane z konstrukcji stalowej, łącząc w sobie trybuny, boisko, a także szatnie, toalety, korytarze, wyjścia ewakuacyjne i inne pomieszczenia związane z pełnioną przez budynek funkcją lub wynikające z przepisów prawnych. Takie konstrukcje mogą znaleźć zastosowanie jako tymczasowe hale lub budowle zamontowane na stałe.

 

Budowa hal sportowych cieszy się coraz większym zainteresowaniem wśród inwestorów z całego świata. To sposób na bezpieczną i sprawdzoną inwestycję z wysoką stopą zwrotu. Wynajem hali na różnego rodzaju wydarzenia sportowe lub kulturalne jest niezwykle popularne między innymi przez to, że organizatorzy tego typu imprez szukają bezpiecznych i funkcjonalnych lokali o dużej powierzchni z zapleczem socjalnym oraz sanitarnym. Miesięczny koszt wynajmu może wynosić nawet kilkadziesiąt tysięcy złotych. Takie hale sportowe stanowią tańszą alternatywę budynków murowanych. W porównaniu do obiektów stawianych z muru, konstrukcje stalowe budowane są szybciej, a koszt zainwestowania kapitału może zwrócić się już po kilku latach.

 

Zadaszone boisko piłkarskie

 

Jednym z pomysłów na zagospodarowanie hali sportowej jest stworzenie boiska do piłki nożnej. Całoroczna hala piłkarska może zawierać kilka lub jedno kryte boisko z profesjonalną trawą piłkarską i nowoczesnym oświetleniem, które gwarantują komfort gry oraz bezpieczeństwo zawodników - bez względu na porę roku. W ofercie naszej firmy znajdują się obiekty nieizolowane oraz izolowane termiczne. Dzięki tym funkcjonalnościom hala namiotowa może stanowić centrum profesjonalnych lub amatorskich rozgrywek. To w niej mogą odbywać się mecze piłkarskie przeprowadzane przez drużyny z każdej ligi, poczynając od lokalnych zespołów, po rozgrywki rodem z ekstraklasy.

 

Hala tenisowa

 

Ciekawym rozwiązaniem na wykorzystanie namiotu sportowego jest stworzenie boiska do tenisa ziemnego. Korty tenisowe często znajdują się w halach pneumatycznych, potocznie nazywanymi "balonami". Namiot utrzymuje się w górze dzięki panującemu w jej wnętrzu nadciśnieniu. Alternatywą tego rozwiązania coraz częściej są konstrukcje stalowe pokryte namiotem lub blachą, dzięki czemu całość jest odporna na działanie różnego rodzaju warunków atmosferycznych.

 

hala sportowa tenisowa

(c) https://www.iptlworld.com/

Zadaszone korty tenisowe mogą być używane przez cały rok, bez przerwy na okres zimowy. Wolną przestrzeń można zagospodarować również na korty do squasha. Dzięki kompleksowej ofercie budowy hal sportowych korty mogą pełnowymiarowe i klimatyzowane. Squash polega na odbijaniu piłki o ścianę, przy pomocy rakietki, w korcie o wymiarach określonych przez Międzynarodową Federację Squasha: długość 975 cm x szerokość 640 cm. Kort musi być zamknięty ścianami ze wszystkich czterech stron. W związku z tym najlepszym rozwiązaniem jest wybudowanie na hali szklanych kortów, które umożliwią kibicom oglądanie rozgrywek.

 

Zadaszona hala na lodowisko

 

W okresie zimowym tymczasowym rozwiązaniem może być również stworzenie lodowiska i ochronę przed deszczem lub śniegiem przy pomocy odpowiedniego zadaszenia. Taki namiot sportowy może być stworzony z konstrukcji stalowej pokrytej samym dachem lub zadaszeniem ze ścianami. Na bocznych powierzchniach mogą znaleźć się okna, które wprowadzą do wnętrza lodowiska naturalne światło, co wyeliminuje konieczność dodatkowego oświetlania toru łyżwiarskiego za dnia. Ciekawym rozwiązaniem jest również zastosowanie transparentnych ścian lub dachu. Zadaszenia lodowiska są wykonane z materiałów, które muszą sprostać trudnym warunkom atmosferycznym panującym zimą, czyli minusowym temperaturom oraz opadami śniegu czy deszczu.

 

Hala widowiskowa

 

Hale sportowe często pełnią funkcję również obiektów do organizacji różnego rodzaju eventów. Hala sportowa z trybunami świetnie sprawdzi się podczas: koncertów muzycznych, spektakli teatralnych, musicali, pokazów, występów kabaretowych i innych wydarzeń masowych. Funkcja widowiskowa hali umożliwia organizację przeróżnych wydarzeń kulturalnych i komercyjnych.

 

producent gal widomiskowych

 

Dobrze przygotowany event może być także świetnym narzędziem promocyjnym danej marki lub przedsiębiorstwa. Pierwszym krokiem w organizacji takiego wydarzenia jest jednak znalezienie odpowiedniego miejsca - sportowe hale namiotowe to strzał w dziesiątkę. Inwestor może dysponować przestrzenią i samodzielnie decydować o ewentualnej rozbudowie czy modyfikacji obiektu. To od niego zależy, gdzie chce postawić namiot. W tej kwestii ani lokalizacja, ani warunki atmosferyczne, nie stanowią ograniczenia. Lekka konstrukcja pozwala na szybki montaż lub demontaż, transport oraz modyfikację budowli.

 

Wielofunkcyjna hala widowiskowo sportowa

 

Największe hale sportowe w Polsce służą nie tylko do organizacji zawodów z danej dyscypliny sportowej, ale także wyżej wymienionych wydarzeń kulturalnych. Hale widowiskowo-sportowe mogą składać się z różnych pełnowymiarowych boisk sportowych do piłki nożnej, koszykówki, siatkówki i innych. W zależności od rozmiarów, na danej przestrzeni mogą znaleźć się również korty tenisowe, ścianka wspinaczkowa, lodowisko. Jako producent hal namiotowych i stalowych oferujemy wyłącznie najlepsze rozwiązania dostosowane do potrzeb inwestorów i użytkowników.

 

Staramy się, by budowane przez nas sportowe hale namiotowe były przestronne, funkcjonalne, bezpieczne i efektowne. Zainteresowanych zainwestowaniem w konstrukcje stalowe z przeznaczeniem na hale sportowe, zapraszamy do bezpośredniego kontaktu z naszymi specjalistami. Proponujemy kompleksowe rozwiązania - od projektu, po realizację. Przekonaj się, że hale i namioty sportowe to rozwiązanie idealne właśnie dla Ciebie!

Zobacz także

Skontaktuj się z nami

Przedsiębiorstwo Handlowo
Usługowe "JAMPOL"
Jan Wojnowski

ul. Kasztanowa 16,
87-100 Toruń

NIP: 878-128-00-90,
REGON: 871479850

tel. 509 907 646

biuro@jam-pol.eu