Zadzwoń 509 907 646
Blog

Namioty imprezowe, czyli jak zorganizować udany event?

Namioty imprezowe są doskonałą alternatywą dla obiektów tradycyjnych. Ich cena jest znacznie niższa niż wybudowanie sali okolicznościowej, a i czas realizacji jest znacznie krótszy niż proces budowy od zera. Namioty imprezowe są rozwiązaniem przeznaczonym zarówno dla osób prywatnych, jak i klientów, którzy prowadzą działalność związaną z organizacją imprez.

 

Hala dostosowana do potrzeb

 

Producenci namiotów imprezowych wychodzą naprzeciw klientom, oferując im rozwiązania dopasowane idealnie do ich potrzeb. W dużej mierze są to projekty wykonywane na zamówienia tak, aby jak najlepiej wpasować się do zapotrzebowań klientów. To oni decydują o rozmiarze, konstrukcji oraz typie poszycia. Bardzo duży wybór modeli i opcji to także możliwość wykorzystywania namiotów imprezowych w różnorodny sposób. Mogą one być stosowane pojedynczo lub jako dodatkowa przestrzeń do organizacji imprez przy restauracjach. W zależności od przeznaczenia i potrzeb możesz dostosować namiot imprezowy tak, aby spełniał założone przez Ciebie funkcje.

 

Bankiet pod gustownym zadaszeniem

 

Namioty okolicznościowe to bardzo dobre rozwiązanie, o czym doskonale wiedzą organizatorzy imprez i różnorodnych eventów. Są one na tyle popularne, że wyrażenie namioty bankietowe przewija się w ofertach wielu firm. Ten typ sprawdza się także jako sezonowa restauracja, która odpowiednio zaaranżowana stanie się chętnie odwiedzanym miejscem przez Twoich gości. Wystarczy odrobina wyobraźni, a można stworzyć naprawdę wyjątkową przestrzeń.

 

Hale i namioty imprezowe

 

Konstrukcja namiotów całorocznych jest stabilna i odporna na warunki atmosferyczne, występujące w ciągu całego roku. Dodatkowo poszycie tworzone jest z materiału, które ochroni przed deszczem, słońcem, wiatrem, a nawet śniegiem. Dostępne na rynku namioty imprezowe są w stanie pomieścić aż kilkuset gości, dlatego sprawdzają się także na większe przyjęcia czy wesela.

 

Jak przygotować imprezę pod namiotem?

 

Halę imprezową możesz wynająć na konkretną okazję lub kupić na własny użytek i korzystać z niej w każdej chwili. Drugi wariant jest szczególnie korzystny dla restauracji oraz organizatorów imprez okolicznościowych. Jednorazowy zakup będzie bardziej opłacalny, szczególnie gdy w sezonie hala będzie naprawdę często wykorzystywana. Namiot imprezowy to możliwość uzyskania dodatkowej przestrzeni do przyjmowania gości i do organizacji przyjęć.

 

Mobilność obiektu - zorganizuj event, gdzie tylko chcesz

 

Dużą zaletą hal imprezowych jest łatwy montaż i transport. Inwestując w namiot eventowy, możesz wykorzystywać go przy wielu różnych okazjach. Jest on uniwersalnym zadaszeniem, które może być zarówno restauracją, która będzie przyjmowała gości przez cały sezon, jak i miejscem do organizacji imprez w różnych zakątkach kraju. Łatwy demontaż z kolei pozwoli na złożenie hali na sezon zimowy i ponowne rozłożenie go na wiosnę.

 

Rodzaje hal imprezowych

 

Namioty przeznaczone do organizacji imprez okolicznościowych mogą być bardzo różnorodne. Plandeki, które są wykorzystywane do tworzenia ścian, mogą zawierać przezroczyste elementy, dzięki którym goście przebywający w namiocie, będą mogli spoglądać na otaczające tereny. Jeżeli chcesz, aby hala pełniła rolę dodatkowej sali okolicznościowej, umieszczonej w ogrodzie przez cały rok, możesz zdecydować się na namiot ze szklanymi ścianami. Dzięki temu przebywający na przyjęciu goście będą mogli podziwiać otaczającą zieleń.

 

Ogrzewanie i zabezpieczenie namiotów eventowych

 

Hale całoroczne muszą spełniać normy, gwarantujące odporność przed niekorzystnym działaniem temperatur oraz zróżnicowanych warunków atmosferycznych. Zarówno konstrukcja, jak i powłoka muszą być dostosowane do całorocznego korzystania. Wiele osób obawia się, że w trakcie zimy tego typu namiot nie zda egzaminu i w jego wnętrzu będzie po prostu za zimno. Mimo że w standardowej wersji hale nie mają zazwyczaj na wyposażeniu urządzeń grzewczych, to nie oznacza, że nie ma takiej możliwości. Jeżeli obawiasz się, że zima będzie sroga, a planujesz kilka zimowych uroczystości plenerowych, wyposaż namiot imprezowy w dodatkowe źródła ciepła, które zapewnią gościom komfortowe celebrowanie.

 

Wesele w hali namiotowej

 

Coraz więcej par decyduje się na organizację przyjęcia weselnego w plenerze. Jest to dobra alternatywa dla sal weselnych, na które często trzeba czekać nawet kilka lat. Dodatkowo jest to również tańsza opcja, a zarazem bardzo wyjątkowa. Organizacja wesel w halach namiotowych to również świetne rozwiązanie dla obłożonych domów weselnych. Namiot imprezowy pozwoli im na zwiększenie zysków i powiększenie swojej oferty o imprezy plenerowe.

 

Jak udekorować halę imprezową?

 

Namiot imprezowy nie musi kojarzyć się już z pustym i surowym wnętrzem, które nie będzie prezentowało się dobrze. Wystarczą odpowiednie dekoracje i aranżacja, która sprawi, że namiot przybierze wyjątkowego charakteru. Możesz podwiesić delikatne materiały na suficie, które zbudują balowe wykończenie. Dodatkowe kompozycje kwiatowe wprowadzą przyjemną atmosferę. Organizując przyjęcie w namiocie imprezowym, nie zapomnij również o oświetleniu, które nada mu magicznego klimatu, szczególnie po zapadnięciu zmroku. Namioty imprezowe wciąż zyskują na popularności. Towarzystwo zieleni i świętowanie w plenerze bardzo mocno zaznacza się w trendach organizacji przyjęć okolicznościowych. Aby wyjść naprzeciw oczekiwaniom potencjalnych klientów, warto wpisać taki wariant do swojej oferty na stałe.

Zobacz także

Skontaktuj się z nami

Przedsiębiorstwo Handlowo
Usługowe "JAMPOL"
Jan Wojnowski

ul. Kasztanowa 16,
87-100 Toruń

NIP: 878-128-00-90,
REGON: 871479850

tel. 509 907 646

biuro@jam-pol.eu