Zadzwoń 509 907 646
Blog

Hale tunelowe dla bydła

Przy zapotrzebowaniu na duży teren do przechowywania i hodowli zwierząt, lepiej sprawdzają się hale inwentarskie do bydła. Przede wszystkim ich budowa jest zdecydowanie tańsza i szybsza od budynków, dlatego hale namiotowe i stalowe są dla nich alternatywą.

Hale tunelowe dla bydła - szybko i skutecznie

 

Agrohale są technologicznie przystosowane do przechowywania w nich sprzętów rolniczych, ale także bardzo dobrze sprawują się jako budynki inwentarskie. Hale namiotowe wykonuje się pod konkretne potrzeby gospodarstwa rolnego. Za zadanie mają chronić sprzęt oraz zwierzęta, które znajdują się wewnątrz. Ich konstrukcja i budowa jest przystosowana do potrzeb maszyn lub bydła, świń czy ptactwa. Do nich dostosowuje się wysokość i wymiary budynków inwentarskich.

 

W rolnictwie coraz częściej i chętniej stosuje się tego typu rozwiązanie, gdyż są tańsza, łatwiejsze w budowie, a ich wznoszenie trwa zdecydowanie krócej. Ponadto nie wpływa to na trwałość tego typu konstrukcji, gdyż budowane są na mocnych stelażach stalowych, które są odporne na działanie niekorzystnych warunków atmosferycznych.

 

Hale inwentarskie dla bydła wznosi się zwyczajowo na stalowych stelażach, które są dodatkowo poddane ocynkowaniu lub innej formie ochrony przed korodowaniem. Obudowę hal wykonuje się z systemowych lub modułowych paneli aluminiowych. Całość hali tunelowej dla bydła pokrywa się wodoodporna i ognioodporną membraną lub plandeką. W konstrukcji tego typu światło słoneczne przenika do wnętrza, ale nie nagrzewa pomieszczenia. Ponadto tak specjalnie skonstruowana membrana zapewnia odpowiedni system cyrkulacji powietrza i jego odpowiednią wentylację. W razie potrzeby pomieszczenie inwentarskie można dodatkowo dogrzać. Natomiast latem boczne panele można zdemontować, aby zapewnić lepszy przewiew.

 

Hale inwentarskie dla bydła sprawdzają się jako pomieszczenia całoroczne, które przystosowuje się do potrzeb zwierząt. Razem z projektem i otrzymaniem pozwolenia czas trwania budowy takiego pomieszczenia trwa do kilku tygodni.

 

Hale tunelowe dla bydła

 

Hale tunelowe czy prostokątne dla bydła ?

 

Rolnicy do hodowli bydła często wybierają hale tunelowe, które ułatwiają rozplanowanie przestrzeni hodowlanej. Ponadto są łatwiejsze w budowie, a dodatkowe umocnienia zapewnia system kotwiczenia stalowego profilu. Zarówno hale inwentarskie dla bydła zbudowane na planie prostokąta, jak i te tunelowe zapewniają zwierzętom odpowiednie warunki bytowania. Wewnątrz panuje odpowiednia cyrkulacja powietrza, całość jest odporna na niekorzystne warunki atmosferyczne (w tym silny wiatr i mróz). Dzięki nim można wewnątrz stworzyć odpowiedni mikroklimat. Ponadto użyte komponenty umożliwiają zaoszczędzenie energii elektrycznej.

 

Obiekty tego typu w razie potrzeby można rozbudować lub przenieść. Przestrzeń wewnątrz umożliwia wygodne tworzenie wygodnych boksów dla zwierząt. W razie potrzeby można zmienić ich przeznaczenie i hale inwentarskie dla bydła wykorzystywać do innych celów (przechowywanie maszyn, zboża, balotów, drewna).

Zobacz także

Skontaktuj się z nami

Przedsiębiorstwo Handlowo
Usługowe "JAMPOL"
Jan Wojnowski

ul. Kasztanowa 16,
87-100 Toruń

NIP: 878-128-00-90,
REGON: 871479850

tel. 509 907 646

biuro@jam-pol.eu