Hale blaszane ocieplane
Jako powierzchnie magazynowe, serwisowe czy budynki inwentarskie - hale blaszane ocieplane sprawdzają się najlepiej do takiego użytku. Budynki tego typu powinny być dobrze izolowane, gdyż pracują w nich ludzie lub są przechowywane zwierzęta hodowlane.
Konstrukcja ocieplanych hal blaszanych
Zaletą tego typu budowli jest ich łatwy i szybki sposób wznoszenia oraz zdecydowanie niższe koszty w porównaniu do hal murowanych. Ponadto budowa hal wymaga zdecydowanie mniej pozwoleń na ich postawienie. Ocieplane hale funkcjonują jako całoroczne, dlatego tak chętnie wykorzystuje się je jako magazyny, obiekty handlowe, ujeżdżalnie dla koni czy budynki inwentarskie.
Hale stalowe cechuje stabilność i konstrukcja, która jest odporna na niekorzystne działanie warunków atmosferycznych (w tym silnego wiatru). Hale wykonuje się z płyt warstwowych i dodatkowo izoluje termicznie. Zamontowanie dodatkowej wentylacji sprawia, że w hali blaszanej panuje dobra cyrkulacja powietrza.
Wybudowanie ocieplanych hal blaszanych trwa kilka tygodni - jednak w czas ten wliczony jest projekt, a także uzyskanie pozwolenia na budowę.
Hale blaszane ocieplane - jak przebiega budowa?
Firma Jampol wykonuje hale izolowane termicznie z dwuteowych profili hutniczych, które konstruuje na przestrzennych kratownicach. Wszystkie elementy hali blaszanej ocieplanej są dodatkowo zabezpieczone przed korodowaniem poprzez ocynkowanie ogniowe oraz malowanie hydropneumatyczne. Mocne zabezpieczenia umożliwiają korzystanie z hali w każdych warunkach pogodowych. Co ważne - nawet w razie uszkodzenie któregoś z elementów ścian bocznych lub dachu - wymienia się tylko ten z usterką.
Jampol wykonuje całościową budowę hali - wraz z okuciami, obróbkami blacharskimi czy montażem rynien. Po zakończonej budowie hala blaszana ocieplana jest gotowa do użytku.
Do czego najchętniej wykorzystuje się hale blaszane z izolacją termiczną?
Z racji tego, iż hale blaszane ocieplane są budynkami całorocznymi, najchętniej wznosi się je w przedsiębiorstwach i branżach rolniczych, przemysłowych i ogrodniczych.
Jampol już na etapie projektowania ustala z klientem, w jakim celu będzie używana hala stalowa i ustala, czy ma być ona obiektem nieizolowanym, czy izolowanym termicznie. Ocieplane hale z blachy świetnie sprawdzają się jako:
- • hale produkcyjne,
- • magazyny,
- • hale do przechowywania warzyw i owoców,
- • budynki inwentarskie,
- • serwisy maszyn,
- • obiekty handlowe,
- • wiaty pod maszyny rolnicze i budowlane,
- • ujeżdżalnie koni,
- • hale sportowe,
- • hale wojskowe,
- • budynki gastronomiczne,
- • sortownie.
Cena ocieplanych hal blaszanych
Jampol proponuje swoim klientom atrakcyjne przedziały cenowe, które uzależnione są od wielkości hal, użytych komponentów oraz dodatkowych elementów (takich jak świetliki dachowe). Ważne jest także wykonanie pokrycia dachowego - czy ma być ono blaszane, czy namiotowe. Zarówno jedno i drugie doskonale sprawdza się nawet przy niekorzystnych warunkach pogodowych, a odpowiednie zabezpieczenie sprawia, że hala jest odporna na silny wiatr czy zalegający na dachu śnieg. Skontaktuj się z Jampol, aby ustalić najlepszy zakres cen za m2 dla ocieplanej hali blaszanej.