Zadzwoń 509 907 646
Blog

Namioty targowe

Jednym z popularnych rodzajów hal namiotowych są namioty targowe o różnych wymiarach. W niektórych sytuacjach to niewielkie konstrukcje na jedno stoisko targowe, w innych, wielkopowierzchniowe hale przemysłowe, w których odbywają się wydarzenia promocyjne. Na jaki namiot targowy się zdecydować?

Namioty targowe, czyli jakie?

Na rynku wyróżnia się kilka rodzajów namiotów handlowo-usługowych. Jednym z nich są namioty targowe, które charakteryzuje solidna konstrukcja stalowa, na której rozciągnięta jest plandeka. Materiał z PE lub PCV wraz z ocynkowanymi rurami tworzy dwie boczne ściany i jedną tylną. Ścianki w towarzystwie wodoodpornego dachu chronią wnętrze namiotu przed różnymi czynnikami atmosferycznymi, takimi jak opady deszczu lub śniegu, a także intensywne słońce.

Standardowe stoiska targowe mają wymiar 3x3 metry, ale w naszym przedsiębiorstwie wykonujemy również namioty targowe o niestandardowych rozmiarach, dostosowanych do indywidualnych oczekiwań inwestora. Zdarzają się również sytuacje, gdzie w jednym namiocie targowym znajduje się kilka stoisk ekspozycyjnych. Wówczas wymiary takiego namiotu mogą sięgać nawet kilkunastu metrów długości i szerokości.

Do czego służą namioty targowe?

Proponowane przez nas namioty targowe mogą być przeznaczone zarówno do wyznaczania granic stoisk ekspozycyjnych, chronić zawartość namiotu przed warunkami atmosferycznymi, a także stanowić punkt handlowy lub usługowy. W obrębie jednego namiotu można wydzielać różne przestrzenie i oddzielać je ściankami działowymi lub konstrukcją z plandeką. Każdy może w dowolny sposób konfigurować projekt namiotu, np. dodając do niego wejścia czy okna. Realizujemy zamówienia nawet najbardziej wymagających klientów.

Namiot targowy może być stosowany na:

  • • targu,
  • • imprezie plenerowej (festyny, festiwale, jarmarki),
  • • wystawach i ekspozycji, akcjach promocyjnych,
  • • maratonach sportowych.

To bardzo uniwersalne konstrukcje, które charakteryzuje estetyczny wygląd. Istnieje możliwość zamówienia namiotów w różnych kolorach, które dodatkowo wyróżniają stoisko targowe na tle innych. Ważną zaletą tego typu konstrukcji jest łatwy oraz szybki montaż i demontaż. To dobre rozwiązanie dla przedsiębiorstw, które biorą aktywny udział w wielu wydarzeniach promocyjnych.

Z drugiej strony, nie tylko wystawcy, ale również organizator targów może zdecydować się na zakup hali namiotowej. W ramach współpracy z naszym przedsiębiorstwem można zamówić zarówno wielkopowierzchniowe hale, jak i mniejsze namioty targowe.

 

namioty targowe

 

Co wziąć pod uwagę przy wyborze namiotu targowego?

 

Rozmiar

Zadaszenie stoiska targowego musi umożliwiać swobodne przemieszczanie się we wnętrzu nawet kilku osób. Wymiary i pozostałe parametry konstrukcji zależą od tego, czy jest się organizatorem, czy wystawcą, jaki charakter ma dane wydarzenie i jakie jest przeznaczenie tej konstrukcji.

Wygląd

Chcąc wyróżniać się od konkurencji, warto postawić na większe namioty targowe oraz ich personalizację. Dobrym rozwiązaniem jest zamówienie namiotu zgodnego z identyfikacją wizualną przedsiębiorstwa. Jeśli w logotypie Twojego przedsiębiorstwa znajdują się czerwone elementy, postaw na namiot właśnie w tym kolorze.

Wykonanie

Biorąc udział w różnorodnych targach w całej Polsce, warto zwrócić uwagę na wykonanie danego namiotu. Najlepiej wybierać te z konstrukcji stalowej, które są pokryte wodoodporną i ognioodporną plandeką.

FAQ:

1. Czy na namiotach targowych można nadrukować swoje logo?

Tak. To dobre narzędzie promocyjne, które nie tylko wyróżnia namiot targowy na tle innych tego typu konstrukcji, ale także prezentuje się estetycznie.

2. Ile kosztuje namiot targowy?

Standardowy ekspresowy namiot targowy ze stelażem kosztuje około 300 zł. Warto jednak zainwestować w solidną konstrukcję za 500-1500 zł, która będzie funkcjonalna, solidna i wytrzymała przez wiele lat.

3. Jakie zastosowanie mają namioty targowe?

Namioty handlowo-usługowe, zwane również targowymi, mają bardzo szerokie zastosowanie ze względu na swój uniwersalny charakter. Możesz wykorzystać je na imprezach plenerowych, branżowych targach, a nawet akcjach promocyjnych swojej firmy.

Zobacz także

Skontaktuj się z nami

Przedsiębiorstwo Handlowo
Usługowe "JAMPOL"
Jan Wojnowski

ul. Kasztanowa 16,
87-100 Toruń

NIP: 878-128-00-90,
REGON: 871479850

tel. 509 907 646

biuro@jam-pol.eu