Zadzwoń 509 907 646
Blog

Namioty restauracyjne

Mówi się, że posiłki jedzone na świeżym powietrzu smakują lepiej. Takiego zdania są również przedstawiciele branży gastronomicznej, którzy coraz chętniej i częściej organizują różnego rodzaju imprezy plenerowe lub zapraszają gości restauracji do spożywania zamówionych dań na świeżym powietrzu. Rozwiązaniem, które pozwala na takie czynności nawet przy niepogodzie, jest inwestycja w namioty restauracyjne.

Zastosowanie namiotów restauracyjnych

Namioty restauracyjne sprawdzają się wszędzie tam, gdzie jest potrzeba przygotowywania i serwowania posiłków dla mniejszej lub większej liczby gości. Takie konstrukcje mogą być stawiane na przykład wyłącznie na sezon letni przy budynku restauracji lub stanowić jej nieodłączną część. Namiot restauracyjny często jest montowany przy restauracjach i hotelach organizujących przyjęcia okolicznościowe, takie jak wesela, komunie, studniówki, uroczystości rodzinne i wiele innych. Wynika to na przykład z dużej liczby gości czy chęci urozmaicenia czynności spożywania posiłku w restauracji. Czasem dzięki takiemu namiotowi można zorganizować dwa wydarzenia w tym samym dniu.

Czasami zdarza się również tak, że hale namiotowe zupełnie zastępują murowany budynek restauracyjny. Wówczas w takim całorocznym lub tymczasowym namiocie może znajdować się zarówno zaplecze gastronomiczne, jak i część, w której przyjmuje się gości. Często namiot restauracyjny jest potrzebny wyłącznie do przygotowywania posiłku na targach, festynach, piknikach i innych wydarzeniach masowych.

namioty restauracyjne

Z czego są wykonane namioty restauracyjne?

Namioty przeznaczone dla branży gastronomicznej powinny być wykonane z ognioodpornego materiału. W naszej firmie wykonujemy konstrukcje ze stali, dodatkowo zabezpieczając elementy montażowe przed wystąpieniem korozji. Rury mogą być zatem ocynkowane ogniowo i malowane proszkowo. Plandeki, które rozkłada się na konstrukcji, tworząc dach i ściany, mogą być wykonane z PE lub PCV. Membrana powinna być także nieprzemakalna, by chronić środek namiotu przed opadami atmosferycznymi lub innymi niekorzystnymi warunkami pogodowymi. Dzięki zastosowaniu specjalnych materiałów, nasze namioty restauracyjne chronią z drugiej strony również przed intensywnym słońcem.

Dlaczego warto zainwestować w namiot restauracyjny?

Konstrukcje hal namiotowych są solidne, wytrzymałe i mogą być stosowane nie tylko w sezonie, ale cały rok. Ich zaletami jest:

  • • mobilność i możliwość ich umiejscowienia na każdym podłożu, bez konieczności załatwiania pozwolenia na budowę,
  • • skuteczna ochrona przed działaniem niekorzystnych warunków pogodowych,
  • • mniejszy koszt w porównaniu do budynków murowanych,
  • • możliwość dostosowania ich parametrów do wymagań inwestycji, prosty oraz szybki montaż i demontaż,
  • • dobra cyrkulacja powietrza,
  • • możliwość wyposażenia ich w dodatkowe systemy wentylacyjne, które są tak istotne w branży gastronomicznej,
  • • uniwersalne zastosowanie i możliwość rozbudowy oraz zmiany układu.

Ważne, by punkt gastronomiczny spełniał wymogi określone przepisami prawnymi, jak np. wyposażenie go w umywalkę, urządzenia chłodnicze i grzewcze czy zapewnienie odpowiedniego podłoża i szczelnego dachu.

FAQ:

1. Czy namioty restauracyjne są dostępne w różnych kolorach?

Tak. Dzięki możliwości personalizacji projektu nasi klienci mogą zamawiać kolorowe plandeki namiotowe.

2. Czy w namiotach restauracyjnych można stworzyć zaplecze gastronomiczne?

Tak, jednak trzeba wziąć pod uwagę przepisy prawne i mieć świadomość tego, że podlega się kontroli Państwowej Inspekcji Sanitarnej. Ważne jest przy tym zapewnienie odpowiedniej wentylacji, szczelnego dachu oraz specjalistycznego wyposażenia zgodnego z BHP.

3. Kiedy warto kupić namiot restauracyjny?

Zakup namiotu restauracyjnego to świetne rozwiązanie dla wszystkich przedstawicieli branży gastronomicznej, którzy szukają tańszej alternatywy budowania murowanego obiektu. Namioty gastronomiczne mogą być zlokalizowane przy hotelu, restauracji, ośrodku wypoczynkowym lub być wyposażeniem firmy zajmującej się organizacją eventów.

Zobacz także

Skontaktuj się z nami

Przedsiębiorstwo Handlowo
Usługowe "JAMPOL"
Jan Wojnowski

ul. Kasztanowa 16,
87-100 Toruń

NIP: 878-128-00-90,
REGON: 871479850

tel. 509 907 646

biuro@jam-pol.eu