Zadzwoń 509 907 646
Blog

Namioty koncertowe

Scena z zadaszeniem to nieodłączny element masowych imprez plenerowych. Chcąc uniknąć stresu związanego ze zmianą pogody i nagłym oberwaniem chmury, warto zainwestować w sprawdzone namioty koncertowe. Dziś przedstawiamy ich charakterystykę oraz zalety.

Parametry namiotów koncertowych

W różnego rodzaju festynach, piknikach, jarmarkach, festiwalach i innych wydarzeniach masowych, podczas których przewidziane są wystąpienia, w centralnym punkcie takiego wydarzenia znajduje się scena. To na niej występują prowadzący oraz artyści, dlatego stan techniczny całej konstrukcji powinien zapewniać wszystkim uczestnikom bezpieczeństwo. W naszej firmie stawiamy przede wszystkim na jakość wykonanych konstrukcji, dlatego proponujemy namioty koncertowe wykonywane z elementów stalowych. Dodatkowo konstrukcja jest ocynkowana ogniowo, dzięki czemu jest odporna na występowanie korozji.

Najmniejsze sceny koncertowe mają wymiary 4,5x4,5 metra. Cała konstrukcja powinna zabezpieczać sprzęt przed opadami atmosferycznymi, a także umożliwiać przeprowadzanie prób i koncertu nawet podczas deszczu. To zapewniają ścianki boczne oraz poszycie dachu wykonane z wodoodpornego PCV. Namioty koncertowe powinny zapewnić bezpieczne użytkowania zarówno w zakresie wytrzymałości, jak i zachowania wszelkich zasad BHP, ppoż. i innych czynników wynikających z przepisów prawnych.

namioty koncertowe

Efekty specjalne dzięki namiotom koncertowym

Solidna konstrukcja namiotów koncertowych pozwala na montaż na nich specjalnego oświetlenia scenicznego, urządzeń do generowania mgły, a nawet ekranów do wyświetlania efektów interaktywnych. Odpowiednio zbudowana scena pozwala także na montaż instrumentów, głośników do odsłuchu i innych sprzętów audiowizualnych. To właśnie dzięki tym konstrukcjom koncerty lub festiwale są zachwycające nie tylko od strony muzycznej, ale również wizualnej.

Namioty na koncert

W ramach świadczonych usług możemy zaoferować nie tylko sceniczny namiot koncertowy, ale także mniejsze namioty do obsługi dźwiękowej czy namiot dla artystów. Niektórzy inwestorzy decydują się również na postawienie namioty koncertowego do organizacji wydarzenia pod zadaszeniem - wtedy zarówno występująca osoba na scenie, jak i publiczność, jest chroniona przed ewentualnymi opadami atmosferycznymi lub, wręcz przeciwnie, intensywnym słońcem. Najważniejsza jest solidna i wytrzymała konstrukcja, która zapewni uczestnikom bezpieczeństwo oraz komfort użytkowania danego namiotu.

Takie namioty imprezowe sprawdzają się również w innych punktach wydarzenia - w strefie gastronomicznej, rozrywkowej, sanitarnej, a nawet dla służb ratunkowych. We współpracy z naszym przedsiębiorstwem można zamówić każdy rodzaj namiotu.

Producent namiotów koncertowych

Wszystkich zainteresowanych skorzystaniem z naszych usług zapraszamy do bezpośredniego kontaktu. Warto sprawdzić także nasze zróżnicowane realizacje. Do każdego projektowania i tworzenia hal namiotowych podchodzimy indywidualnie, oferując najkorzystniejsze rozwiązania dla naszych klientów. Stawiamy na profesjonalne podejście i pracę opartą na umiejętnościach oraz wieloletnim doświadczeniu w branży. W razie jakichkolwiek pytań zapraszamy do kontaktu telefonicznego bądź za pośrednictwem poczty elektronicznej.

FAQ

  • Jakie wymiary powinien mieć namiot koncertowy?

Hala namiotowa koncertowa może mieć dowolne wymiary - najmniejsza powierzchnia sceny wynosi 4,5x4,5 metra. Rozmiar zależy od przeznaczenia namiotu oraz preferencji inwestorów.

  • W jakim kolorze można zamówić namiot koncertowy?

Dzięki możliwości składania indywidualnych zamówień wykonujemy namiot koncertowy w każdym kolorze. Najczęściej zadaszenie sceny jest czarne, namiot dla obsługi technicznej niebieski, a konstrukcja przeznaczona dla służb ratunkowych - czerwona. Wszystko jest jednak kwestią indywidualną organizatora.

  • Z czego wykonuje się namioty koncertowe?

W naszej firmie stawiamy na najwyższą jakość materiałów: solidne konstrukcje stalowe oraz wodoodporne i ognioodporne plandeki PE i PCV.

Zobacz także

Skontaktuj się z nami

Przedsiębiorstwo Handlowo
Usługowe "JAMPOL"
Jan Wojnowski

ul. Kasztanowa 16,
87-100 Toruń

NIP: 878-128-00-90,
REGON: 871479850

tel. 509 907 646

biuro@jam-pol.eu