Zadzwoń 509 907 646
Blog

Namioty bankietowe

Od wielu lat panuje moda na organizację ważnych wydarzeń lub imprez w plenerze. Warto jednak pamiętać, że nawet najlepsze prognozy pogodowe mogą nie przewidzieć nagłego oberwania chmury i zmiany pogody. Planem awaryjnym na takie sytuacje są namioty bankietowe.

Zalety i przeznaczenie namiotów bankietowych

Organizacja przyjęć okolicznościowych w plenerze ma swój urok. Zachęca do tego między innymi otoczenie przyrody, świeże powietrze czy ładna pogoda. Wieczorem z kolei wspaniały nastrój buduje delikatne, ciepłe światło. Zawsze jednak warto przewidzieć niektóre sytuacje i mieć przygotowany plan awaryjny, na przykład w sytuacji niepogody.

Rozwiązaniem są namioty bankietowe, w których można zorganizować:

  • • wesele,
  • • przyjęcie rodzinne,
  • • komunię,
  • • spotkanie firmowe,
  • • elegancki bankiet.

Solidna konstrukcja to podstawa w projektowaniu i montażu namiotu bankietowego, niezależnie od jego metrażu. Istotne jest zapewnienie bezpieczeństwa gościom imprezy oraz wytrzymałość konstrukcji w razie niesprzyjających warunków atmosferycznych. Naszą propozycją są zatem namioty okolicznościowe wykonywane z konstrukcji stalowej. Rury są dodatkowo ocynkowane, dzięki czemu są odporne na uszkodzenia mechaniczne. Plandeka, którą pokrywa się konstrukcję namiotu, wykonana jest z wytrzymałych, wodoodpornych i ognioodpornych materiałów. Może być dostępna w wielu kolorach, choć najchętniej wybierane są białe namioty okolicznościowe.

namioty bankietowe

Namiot bankietowy - wynajem czy sprzedaż?

Duże namioty bankietowe są bardzo uniwersalne. Można je łatwo oraz szybko zmontować i zdemontować. Takie zalety przekonują wielu inwestorów do tego, żeby kupić namiot bankietowy i wykorzystywać go na przeróżne okazje. To świetne rozwiązanie dla właścicieli restauracji oraz hoteli, którzy zajmują się organizacją tego typu plenerowych eventów. Zawsze jest to także możliwość większego zarobku, na przykład przy organizacji dwóch wydarzeń w tym samym czasie.

Na zakup namiotów bankietowych decydują się również przedsiębiorstwa i instytucje publiczne. Nierzadko zdarza się, że takie konstrukcje zamawiane są też przez klientów indywidualnych. Na wynajem namiotów bankietowych decydują się osoby, którym zależy na jednorazowej organizacji plenerowej imprezy. Koszt wynajmu namiotu bankietowego jest niższy, jednak w perspektywie częstego korzystania z takiego rozwiązania, lepsze będzie zamówienie hali. W sezonie letnim namioty mogą być wykorzystywane nawet kilka razy w tygodniu. Warto zainwestować w konstrukcję dobrej jakości, która będzie przydatna nawet przez kilka lat.

Mobilne namioty bankietowe

Dużą zaletą namiotów okolicznościowych jest krótki czas ich montażu. To daje szerokie możliwości, jeśli chodzi o organizację imprez w różnych częściach kraju lub nawet świata. Lekka konstrukcja profili i plandeki PE ułatwia również transport i zmniejsza jego koszty. Tego typu przenośne namioty powinny być nieodłącznym elementem wyposażenia firm organizujących eventy.

Zapraszamy do bliższego zapoznania się z ofertą producenta namiotów bankietowych JAM-POL. Stawiamy przede wszystkim na wykonanie bezpiecznych, estetycznych i praktycznych w zastosowaniu namiotów bankietowych, które będą towarzyszyć w niezapomnianych imprezach plenerowych. Zachęcamy do kontaktu wszystkie osoby zainteresowane zamówieniem takich namiotów na wymiar.

FAQ:

1. Jaki namiot bankietowy wybrać na wesele?

Namiot bankietowy na wesele jest zazwyczaj koloru białego i powinien mieć odpowiednie wymiary, żeby pomieścić stoły, krzesła, wszystkich gości, parkiet i orkiestrę lub DJ-a.

2. Jaki wymiar powinien mieć namiot bankietowy?

Wymiar namiotu bankietowego można oszacować za pomocą przewidywanej liczby gości: 4x6 metrów - do 40 osób siedzących, 5x8 metrów - do 80 osób siedzących, 5x10 metrów - do 100 osób siedzących, 6x12 metrów - do 140 osób siedzących.

3. Gdzie zamontować namiot bankietowy?

Namioty bankietowe mogą być zlokalizowane praktycznie wszędzie - w przydomowym ogrodzie, na terenie firmowym, przy hotelu, pensjonacie lub dworku, czyli wszędzie tam, gdzie organizuje się imprezę plenerową.

Zobacz także

Skontaktuj się z nami

Przedsiębiorstwo Handlowo
Usługowe "JAMPOL"
Jan Wojnowski

ul. Kasztanowa 16,
87-100 Toruń

NIP: 878-128-00-90,
REGON: 871479850

tel. 509 907 646

biuro@jam-pol.eu