Zadzwoń 509 907 646
Blog

Hale tenisowe lekkiej konstrukcji

Hale i namioty sportowe nie wymagają wielomiesięcznej budowy czy skomplikowanych zezwoleń. Ten typ obiektów służy jako boisko szkolne, do piłki ręcznej czy nożnej, lodowiska czy jako hale tenisowe lekkiej konstrukcji. Są coraz chętniej wybierane, gdyż sprawdzają się jako budynki całoroczne, a stabilna konstrukcja i duża przestrzeń umożliwia nawet dobudowanie trybun czy szatni.

Budowa hal sportowych

 

Stabilna, ale przy tym lekka konstrukcja, szybki czas wznoszenia oraz antykorozyjne elementy sprawiają, że ten typ zabudowy coraz częściej stosuje się jako obiekty sportowe: boisko, lodowisko lub hale tenisowe lekkiej konstrukcji.

 

Ze względu na szybki czas wznoszenia hale namiotowe sprawdzają się jako obiekty tymczasowe, jak i całoroczne.

 

Ustawienie takiej hali wymaga pozwoleń, ale nie jest to tak skomplikowana i długotrwała procedura jak w przypadku budynków murowanych. Od momentu złożenia zamówienia, uzyskania pozwolenia, aż po kompletną budowę - mija zaledwie kilka tygodni.

 

Firma Jampol hale tenisowe lekkiej konstrukcji, boiska namiotowe, ujeżdżalnie koni wykonuje z konstrukcji, która opiera się na przestrzennych kratownicach stalowych. Stelaż pod hale namiotowe dodatkowo się impregnuje, aby był on odporny na korodowanie. Kratownice zabezpiecza się poprzez ocynkowanie ogniowe lub malowanie farbami proszkowymi.

 

Ściany namiotu, który wykonywany jest pod obiekty sportowe, pokrywa się membraną odporną na działanie ognia czy niekorzystnych warunków atmosferycznych lub trapezową płytą warstwową. Namioty są bardzo dobrze zabezpieczone, dlatego przebywanie w nich nawet w razie niepogody jest komfortowe i bezpieczne.

 

Hale namiotowe ponadto mogą być termicznie izolowane, dzięki czemu można z nich korzystać przez cały rok.

 

Hale tenisowe lekkiej konstrukcji

 

Boisko sportowe lub hale tenisowe lekkiej konstrukcji - wielofunkcyjne obiekty namiotowe

 

Hale namiotowe to konstrukcje, które bardzo dobrze funkcjonują jako obiekty sportowe różnego przeznaczenia.

 

  • Boisko piłkarskie - zadaszona przestrzeń umożliwia grę w piłkę lub inne sporty zespołowe nawet w czasie niepogody. Pod halą namiotową można stworzyć murawę lub nawierzchnię sztuczną. W halach namiotowych jest także dość miejsca, by postawić trybuny, a nawet odpowiednio ją doświetlić.
  • Hale tenisowe - wiele obiektów tego typu wykonuje się najczęściej w namiotach pneumatycznych tzw. balonach. Hale tenisowe lekkiej konstrukcji nie potrzebują powietrza, aby się utrzymać, z tego względu są lepsze, a przy tym przestronniejsze i całoroczne.
  • Kryte lodowiska - w okresie zimowym kryte lodowiska ulokowane w halach namiotowych są bardzo dobrym rozwiązaniem, gdyż nawierzchnia lodowiska nie niszczy się, gdy pada deszcz lub śnieg. Jest ono osłonięte przed warunkami atmosferycznymi, dlatego kryte lodowisko w hali namiotowej może funkcjonować nieprzerwanie.

 

Hale sportowe są alternatywą dla obiektów murowanych i bardzo dobrze sprawdzają się jako boiska szkolne lub korty tenisowe. Ich budowa trwa krótko, a stabilna konstrukcja gwarantuje bezpieczeństwo użytkowania.

Zobacz także

Skontaktuj się z nami

Przedsiębiorstwo Handlowo
Usługowe "JAMPOL"
Jan Wojnowski

ul. Kasztanowa 16,
87-100 Toruń

NIP: 878-128-00-90,
REGON: 871479850

tel. 509 907 646

biuro@jam-pol.eu