Zadzwoń 509 907 646

Blog

Hale namiotowe całoroczne - dlaczego warto?

Hale namiotowe z powodzeniem odnajdują się w roli skutecznej alternatywy dla standardowych budynków. Mogą być one wykorzystywane, jako magazyny, zadaszenie na eventy czy jako hala handlowa. Zastosowań jest wiele, a korzyści jeszcze więcej. Chcesz dowiedzieć się, dlaczego warto zainwestować w to rozwiązanie? Poznaj powody, dla których powinieneś rozważyć właśnie tę opcję.

 

Warunki prawne

 

Hale namiotowe całoroczne, mimo że nie są standardowym budynkiem, to również potrzebują uzyskania pozwolenia na budowę. W tym przypadku jest jednak znacznie łatwiej i przepisy prawa pozwalają tutaj na więcej. Możliwe jest tymczasowe wzniesienie hali namiotowej na okres 180 dni. Dzięki temu możemy uzyskać dodatkowy czas na uzyskanie wszystkich niezbędnych pozwoleń, przy jednoczesnym korzystaniu z hali. Wystarczy zgłoszenie jej do odpowiedniego organu.

 

Hale namiotowe całoroczne - wiele możliwości zastosowań

 

Hale namiotowe całoroczne projektuje się indywidualnie, co sprawia, że możesz idealnie zagospodarować, przeznaczony do tego obszar. Decydując się na tego typu halę, wykorzystujesz też całą przestrzeń wewnątrz ze względu na to, że nie ma konieczności umieszczania w środku żadnych belek czy innych podpór. Hale są modułowe, dzięki czemu możesz je zmieniać według własnych upodobań czy też ze względu na potrzeby wynikające z działalności. Hale namiotowe całoroczne mają szerokie spektrum zastosowania.

Mogą one pełnić funkcje:

 

 

Uniwersalność całorocznych hal namiotowych wpływa na coraz większą liczbę zwolenników takiego rozwiązania. Tego typu konstrukcje mogą przybierać różnorodne kształty, dzięki czemu dopasowują się do indywidualnych potrzeb. Dodatkowo modułowość, pozwala na ewentualne modyfikacje w konstrukcji pod wpływem zmieniających się potrzeb.

 

Jeżeli w hali potrzebujesz odpowiedniej temperatury i na przykład obawiasz się, że Twoje magazynowane produkty ulegną zniszczeniu, na to także jest sposób. Hale namiotowe można doposażyć w odpowiednie urządzenia, które będą regulować temperaturę. Wiąże się to z dodatkowym kosztem, jednak nie jest to niemożliwe.

 

Wysoka jakość konstrukcji

 

Całoroczne hale namiotowe konstruowane są z materiałów, które są odporne na oddziaływanie czynników atmosferycznych. Konstrukcja wykonywana jest z kratownic stalowych i odpowiednio zabezpieczana antykorozyjnie. Z kolei ściany namiotu pokrywane są niepalącą membraną lub płytą warstwową trapezową. Materiał dobierany jest głównie do przeznaczenia hali.

 

Warunki pogodowe

 

Wysoka jakość materiałów, używanych przy produkcji całorocznych hal namiotowych pozwala na użytkowanie konstrukcji w każdych warunkach pogodowych. Mimo że nadal istnieje przekonanie, że taka alternatywa budynku nie sprawdzi się podczas deszczowej jesieni czy mroźnej i śnieżnej zimy, to wcale tak nie jest. Hale namiotowe są konstruowane przy zastosowaniu się do wielu przepisów, także tych uwzględniających zagrożenie obciążenia śniegiem, a więc nie ma ryzyka, że konstrukcja nie przetrwa zimy. Pogląd o niewytrzymałości hal namiotowych jest zatem niesłuszny. Materiały stosowane do konstrukcji hal są skrupulatnie dobierane tak, aby zapewnić komfort, bezpieczeństwo oraz odpowiednie warunki do przeznaczenia budowanej powierzchni bez względu na warunki pogodowe.

 

Mobilność hal namiotowych całorocznych

 

To zdecydowanie jedna z najważniejszych zalet całorocznych hal namiotowych. Ze względu na to, że wyróżniają się one łatwością montażu i demontażu, mogą być z powodzeniem przenoszone i użytkowane także w innych miejscach, co jest szczególnie ważne przy działalnościach, funkcjonujących w obrębie całego kraju. Mobilność to cecha bardzo pożądana, dlatego takie rozwiązanie jest odpowiedzią na potrzeby rynku. Hale całoroczne namiotowe nie sprawiają trudności w transporcie, a przez to, że są proste w rozkładaniu i składaniu, można je wykorzystywać przy różnych okazjach. Możesz użytkować halę namiotową, jako tymczasowe zadaszenie lub stworzyć z niej alternatywę dla standardowego budynku. Wybór należy do Ciebie. Być może chcesz wykorzystywać halę na różne okazje i w różnych miejscach - oczywiście to również możesz.

 

Relatywnie niskie koszty

 

Zarówno zakup, jak i montaż hali namiotowej jest to niedroga inwestycja w porównaniu do kosztownej budowy niezależnego budynku. Jeżeli zależy Ci na zadaszeniu powierzchni użytkowej, z możliwością demontażu w wybranej chwili - to jest opcja idealna dla Ciebie. Przy halach namiotowych nie ponosimy także dużych kosztów związanych z oświetleniem powierzchni. Namiotowe hale konstruuje się w taki sposób, aby uniknąć używania sztucznego oświetlenia, które będzie generowało dodatkowe koszty. Ewentualne wydatki, jakie czekają Cię przy posiadaniu hali, to opłaty za demontaż, transport i montaż, jeśli zdecydujesz się na przeniesienie całej konstrukcji w inne miejsce, a sam nie dysponujesz zasobami, które będą w stanie to zrealizować.

 

Hale całoroczne to szereg możliwości, które możesz wykorzystać, kiedy tylko zechcesz. Jeżeli nadejdzie moment, że taka hala nie będzie Ci potrzebna, możesz wynajmować ją innym firmom. Hala mobilna to inwestycja, będąca świetnym rozwiązaniem niezależnym od branży i powodu, dla którego została przez Ciebie wybrana.

 

Z roku na rok, hale namiotowe zyskują coraz więcej uznania ze strony klientów. Ich uniwersalność, mobilność oraz wytrzymałość pozwala na dopasowywanie się do aktualnych potrzeb oraz wymagań dyktowanych przez rynek. Jest to rozwiązanie, które z bez żadnych przeszkód może zastąpić tradycyjne budynki i sprawdzić się równie dobrze, jak one. Dodatkowo całoroczne hale namiotowe nie generują praktycznie żadnych dodatkowych kosztów, co jest atrakcyjnym rozwiązaniem.

Zobacz także

Skontaktuj się z nami

Przedsiębiorstwo Handlowo
Usługowe "JAMPOL"
Jan Wojnowski

ul. Kasztanowa 16,
87-100 Toruń

NIP: 878-128-00-90,
REGON: 871479850

tel. 509 907 646 

biuro@jam-pol.eu