Zadzwoń 509 907 646
Blog

Hala do jazdy konnej

Lonżownik czy hala do jazdy konnej jest ważnym elementem infrastruktury stadniny, która zajmuje się ujeżdżaniem koni lub nauką jazdy konnej. Bez krytych hal namiotowych to zajęcie nie byłoby możliwe przez cały rok lub w trakcie niepogody. Z takimi obiektami nauka jeździectwa może trwać niezależnie od pory roku lub pogody, co jest ważne dla jeźdźca, jak i dla konia.

Ujeżdżalnia dla koni o konstrukcji namiotowej

 

Hale do jazdy konnej są alternatywą dla obiektów stałych lub rozbudowanie powierzchni do nauki jazdy konnej czy ujeżdżania koni. Ponadto inwestycja w hale namiotowe jest bardziej opłacalna, gdyż jest to rozwiązanie tańsze od tego murowanego.

 

Ujeżdżalnia dla koni wykonana jest ze stalowych kratownic, które pokrywa się ognioodporną membraną. Z tego względu nie trzeba do tego typu obiektu wykonywać fundamentów. Dzięki temu na postawienie hali namiotowej łatwo uzyskać pozwolenie, które zostaje bardzo szybko wydawane. Od momentu zgłoszenia chęci wybudowania ujeżdżalni dla koni, po procedury urzędowe i finalne jej postawienie, mija kilka tygodni.

 

Hala do jazdy konnej wykonana z kratownic stalowych może być dodatkowo ocieplana, a odpowiednia wentylacja zapewnia bardzo dobrą cyrkulację powietrza wewnątrz pomieszczenia. Dzięki czemu nauka jazdy konnej może się odbywać przez cały rok, gdyż obiekt namiotowy stwarza wygodne warunki dla jeźdźca, jak i zwierzęcia.

 

Boksy i ujeżdżalnia dla koni, lonżownik - przystosowanie hal namiotowych do potrzeb stadniny

 

Wiaty, ujeżdżalnie dla koni, lonżowniki, ale także magazyny, boksy - to elementy, które można wykonać z hal namiotowych na stalowych kratownicach. Od klienta zależy jakiej przestrzeni potrzebuje. Stadniny, które prowadzą szkołę jazdy lub szkolą i trenują konie, bezwzględnie powinny mieć przestrzeń, która będzie funkcjonowała jako całoroczna, tzn. musi mieć zadaszenie. Hale do jazdy konnej są rozwiązaniem tańszym i skuteczniejszym. Ponadto takie budynki można modyfikować i dobudowywać do nich kolejne części.

 

Hale namiotowe są bardzo dobrze izolowane, ponadto istnieje możliwość wybudowania ocieplanych hal, a latem można w nich zapewnić odpowiednią cyrkulację powietrza poprzez zamontowanie wentylacji lub demontażu bocznych ścian.

 

Same hale do jazdy konnej stawia się w kilka dni. Co ważne, mogą one mieć także okrągły kształt, to jest ważne w przypadku prowadzenia konia na lonży.

 

Dach jest zabezpieczony przed działaniem niekorzystnych warunków atmosferycznych. W razie ewentualnego uszkodzenia wymienia się tylko wadliwy element, a nie całość konstrukcji.

 

Ponadto dach jest wykonany z takiego materiału, przez który przenika światło słoneczne, ale samo pomieszczenie się nie nagrzewa. Dzięki czemu do wnętrza wprowadzane jest naturalne światło, ale jego działanie nie wpływa negatywnie na atmosferę wewnątrz ujeżdżalni dla koni.

 

Jam-Pol wykonuje konstrukcje namiotowe także dedykowane szkołom jazdy konnej czy stadninom, w których hale są świetną alternatywą dla murowanych pomieszczeń czy lonżowni.

 

Zobacz także

Skontaktuj się z nami

Przedsiębiorstwo Handlowo
Usługowe "JAMPOL"
Jan Wojnowski

ul. Kasztanowa 16,
87-100 Toruń

NIP: 878-128-00-90,
REGON: 871479850

tel. 509 907 646

biuro@jam-pol.eu